Pokuty za rychlost ve firmě? Existuje řešení
45 supersportů pod dohledem
Jakou uhlíkovou stopu zanechávají vaše vozidla? Jak být ekologičtější firmou?
Otázka, jak naše činnost ovlivňuje klima, je stále více skloňována. Kladou si ji environmentalisté, ekologové, ale i jednotlivci a firmy. Položili jste si ji už i vy? Do jaké míry zatěžuje váš vozový park životní prostředí a ovzduší? Jak být zodpovědnější a pomoci planetě?
Klimatická změna je tady!
Každá naše činnost zanechává na Zemi stopu. Čerpané energie, doprava nebo nákupy mají dopad na životní prostředí, který je často spojován s přívlastkem nezvratný. Klimatologové bijí na poplach, výkyvy počasí přicházejí stále častěji a změny klimatu pociťujeme už i v běžném životě.
12. 4. 2023 byl dnem, kdy Česko vyčerpalo přírodní zdroje pro letošní rok a my jsme začali žít na tzv. ekologický dluh. Každý rok se toto datum mění a lidstvo stále rychleji a rychleji vyčerpává přírodní zdroje. Je na nás, abychom tento negativní trend zvrátili. Existuje několik způsobů, jak přispět ke zpomalení klimatické změny, například využívání alternativních způsobů dopravy, využívání elektromobilů a sledování emisí CO2.
Uhlíková stopa a změna klimatu trápí i Evropskou unii
Uhlíková stopa představuje množství emisí a skleníkových plynů, které se uvolňují do ovzduší. Čím je vyšší, tím více zatěžuje naši planetu a urychluje změnu klimatu.
Evropská unie se rozhodla jednat a realizovat kroky, které budou vést ke zpřísnění produkce skleníkových plynů a fungování trhu s emisními kvótami. Do roku 2050 chce EU dosáhnout uhlíkové neutrality, což znamená, že se do ovzduší nebude vypouštět více skleníkových plynů, než může být technicky uskladněno nebo kolik příroda může sama vstřebat. Evropská unie plánuje účinně zakázat prodej nových vozidel s emisemi uhlíku od roku 2035 a nahradit by je měla vozidla na e-paliva (uhlíkově neutrální) a elektromobily.
Co můžete změnit vy při řízení vozového parku?
Je důležité vědět, jakou váhu mají rozhodnutí nás jednotlivců, ale také jaký vliv na životní prostředí má chod naší firmy. Proto se mnohé firmy zavazují k ekologičtějšímu fungování a dávají si zelené cíle do dalších let.
Nová funkce v systému Commander umožní zákazníkům GPS monitoringu sledovat produkci CO2 na úrovni jízdy – rychle, jednoduše a přehledně v knize jízd. Společně tak můžeme přispět k pozitivním změnám a zeleným zítřkům.
Funkce sledování CO2 pomáhá i při dodržování emisních limitů, které stanovuje Evropská unie, a zavedení nového systému, takzvaného ETS II. Ten má od roku 2027 zpoplatnit emise vyplývající z pohonných látek využívaných v silniční dopravě a emise vyplývající z užívání budov.
Díky nové funkci v našem systému firma snadno identifikuje vozidla, která produkují nejvíce CO2, a může zvážit jejich výměnu za ekologičtější elektromobily. Není nutné hned vyměňovat celý vozový park, stačí odstranit problémová vozidla.
Připravte se na změny související s emisemi, šetřete další náklady a přispějte k ochraně naší planety.
Pro naše zákazníky jsme připravili krátký návod pro nastavení funkce sledování CO2. Pokud ještě nevyužíváte našich služeb, rádi vám zodpovíme všechny otázky a poradíme vám v oblasti sledování a snižování CO2. Stačí, když nám napíšete.
Zdroj: Country Overshoot Days