FAQ

aneb desatero nejčastějších otázek a odpovědí:

1. Bezpečnostní zařízení nepotřebujeme, proč bychom měli systém Commander používat?
Toto je nejčastější otázka od zástupců logistických a přepravních společností. Systém Commander není jen „lepší alarm", ale bohaté možnosti logistických funkcí naopak umožňují firmám snížení nákladů a zvyšování produktivity práce. Díky systému Commander je možné sledovat pohyb Vašich vozidel a mít neustále přehled o jejich činnosti tak, jak to můžete nalézt například v našich případových studiích.

Případové studie: Dopravní a logistické společnosti

2. Chci mít možnost sledovat pohyb a stav svých vozidel i na dovolené v zahraničí, umožní mi to Commander?
Ano, stačí mít přístup k Internetu (třeba i v internetové kavárně) a můžete on-line sledovat Vaše vozidla. Dokonce i v případě, že přístup k Internetu není možný, si můžete vyžádat SMS nebo MMS s polohou a stavem Vašich vozidel.

3. Je možné přenášet data do jiných programů?
Ano, samozřejmě. Standardní funkcí, určenou pro zákazníky, kterým nestačí forma výstupů přímo ze systému Commander, je export dat do specializovaných programů pro tvorbu Knihy jízd (např. SPZ). Export dat do dalších formátů je pak otázkou individuálního požadavku zákazníka.

4. Naše společnost chce využívat nadstandardní služby. Jak je to s jejich nabídkou?
My Vám je rádi poskytneme. Pro náročného zákazníka jsme připraveni implementovat řešení „šitá na míru".

5. Uvažujeme o instalaci vlastního systému sledování vozidel na našem serveru, v čem by byla výhoda systému Commander?
V dostupnosti, nízkých nákladech na provoz a garanci 24 hodinového dohledu našeho PCO. Pokud si pořídíte vlastní instalaci nějakého dohledového systému, budete nuceni vydávat další prostředky na jeho správu, servis a případný upgrade. To znamená nejen prostředky finanční, ale i Váš drahocenný čas. Pokud se rozhodnete pro Commander veškeré tyto starosti přebíráme my.

6. Je takové řešení bezpečné?
Pokud posuzujeme úroveň bezpečnosti z širšího pohledu je řešení, kdy celý systém provozujeme my dokonce bezpečnější, než pokud aplikace poběží na Vašem serveru. Naše centrála je umístěna v prostorách podléhajících nejpřísnějším normám: za zmínku stojí např. zálohování přívodu el. energie umožňující běh serverů i v případě několikadenního výpadku, dále moderní protipožární systémy a několikanásobné připojení k telekomunikačním operátorům. Co se týká zabezpečení přístupu k datům, zde používáme moderní formy zálohování a zabezpečení obdobné např. u internetového bankovnictví.

7. Mám 100% jistotu, že mé vozidlo po instalaci systému Commander již nikdo nemůže odcizit?
Byla by lež tvrdit, že ano; nikde na světě neexistuje 100% ochrana. Ovšem pravděpodobnost odcizení vozidla se po instalaci systémem Commander významně snižuje a navíc pravděpodobnost, že Vaše vozidlo Vám bude po případném zcizení navráceno je vyšší než 90%.

8. Je takto kvalitní ochrana majetku drahá?
Kvalitu této formy zajištění Vašeho majetku dokládají i slevy na pojistném poskytované pojišťovnami. Výše slevy může být dokonce v konečném zúčtování vyšší než náklady na provoz systému Commander.

9. Má jednotka Commander atest pro montáž do vozidel? 
Ano, jednotka Commander má ATEST 8SD.

10. Má instalace jednotky Commander vliv na záruku danou výrobcem vozidla?
Ne, jednotka Commander nijak neupravuje činnost systémů vozidla, proto záruka poskytovaná výrobcem vozidla není nijak omezena.