Jak systém funguje

Do vozidla je instalována řídící jednotka s volitelným příslušenstvím, které umožňuje rozšířit bezpečnostní (crash, infračervená a náklonová čidla, nezávislý vysílač atd.) nebo logistické (měření spotřeby, běh motoru naprázdno apod.) funkce a prvky podle potřeb a požadavků zákazníka.

Jednotka je napojena na GPS (Global Positioning System) a na GSM komunikační modul. GPS umožňuje určení polohy vozidla s přesností až na 5 metrů a dodává další informace např. o rychlosti vozidla, nadmořské výšce apod. Prostřednictvím komunikačního modulu GSM jsou tato data předávána do centrály ke zpracování.  Zákazník tak může sledovat příslušné objekty přímo na mapě jak v reálném čase, tak kdykoliv později. Data jsou zobrazována jako kniha jízd se všemi náležitostmi. Systém podporuje většinu běžných datových formátů (HTML, PDF, TXT, XLS, SPZ 2005, VARIO, Autopark ...).

 

Schema ?innosti systému

Komunikace je zabezpečena prostřednictvím protokolu SSL; stejné zabezpečení používají banky pro své systémy internetového bankovnictví.   

Hlavní přednosti řešení Commander:  

  • Nízké nároky na provoz ze strany zákazníka – starost o běh systému plně v naší režii (není třeba žádný hardware ani software kromě internetového prohlížeče)
  • Dostupnost požadovaných údajů 24 hodin denně z jakéhokoli místa na Zemi + možnost přístupu více dispečerů najednou
  • Ochrana vašeho majetku i majetku vašich zákazníků – snížení nákladů na pokrytí škody v případě odcizení či zničení
  • Spojení bezpečnostních a logistických funkcí snižuje náklady na provoz – poplatky téměř kryty slevou na pojistném
  • Možnost vlastní konfigurace a nastavení dle potřeb zákazníka – výstupy vhodné pro přenos informací do vaší aplikace (např. SPZ Kniha jízd)
  • Atesty pro instalaci ve vozidlech – 8SD
  • Import výpisu z karet CCS, SCHELL, ARAL, atd…